Wycieczka

4 listopada 2019   /    Aktualności

W dniu 26.10.2019 r., dzięki środkom z Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego w ramach projektu pt. ,,Uczymy się postaw obywatelskich”, realizowanego przez hufiec ZHP w Bolesławcu, liczna grupa harcerzy  wzięła udział w wycieczce do Złotnik Lubańskich. Do udziału w tej jesiennej wyprawie zostali zaproszeni wychowankowie rodzin zastępczych  z terenu naszego powiatu.

Uczestnicy wycieczki zobaczyli m.in. tamę na Jez. Złotnickim i zwiedzili Zamek Czocha. Po kilkukilometrowej wędrówce dzieci odpoczywały w Bożkowicach, gdzie znajdował się przygotowany przez harcerzy starszych mobilny MakDonalt, 🙂 Wydawane były pyszne hamburgery, cheeseburgery, kurczakoburgery i kraboburgery, a na deser wspaniałe Szokery ze świeżo ubitą śmietaną 🙂 Uczestnicy wycieczki byli zachwyceni, a obsługa odjechała z nadzieją, że na następnych przystankach spotkają równie liczne i fantastyczne ekipy 🙂 Organizatorzy wyprawy przygotowali też gry i zabawy oraz inne atrakcje dla wszystkich dzieci.

Bardzo dziękujemy Komendzie Hufca w Bolesławcu za zaproszenie naszych podopiecznych z rodzin zastępczych do udziału w wycieczce i zapewnienie dzieciom wspanialej zabawy i cudownych wspomnień.