Grupy Wsparcia – Emocje i Codzienność

15 maja 2026   /    Aktualności

GRUPY WSPARCIA
EMOCJE I CODZIENNOŚĆ
– co mnie ostatnio najbardziej zmęczyło jako opiekuna?
– jak nie zgubić siebie w chaosie obowiązków?

W dniu 13.05.2026 r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Bolesławcu odbyło się kolejne spotkanie w ramach Grup Wsparcia dla osób, które od kilku miesięcy pełnią funkcję rodzin zastępczych spokrewnionych. Zajęcia prowadzone były przez Panią Jolantę Mistal – psychologa z tut.Centrum.

Uczestnicy dzielili się swoimi doświadczeniami, zmianami jakie nastąpiły od czasu umieszczenia u nich dziecka w rodzinie zastępczej, radościami i smutkami dnia codziennego.
Pani psycholog odpowiadała na nurtujące pytania, wskazywała możliwe rozwiązania pojawiających się trudności.

Spotkanie przebiegło w atmosferze wzajemnego szacunku, zrozumienia, a przede wszystkim pokazało, że rodziny zastępcze mogą również być dla siebie wzajemnie dużym wsparciem.

(PCPR w Bolesławcu)