Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 30 maja 2018 r.

1 czerwca 2018   /    Aktualności

W dniu 30 maja 2018 r. przed siedzibą Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bolesławcu zorganizowana została kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Działał Punkt Informacyjny prowadzony przez pracowników Centrum w związku z obchodami Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.
W ramach kampanii PCPR w Bolesławcu poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze, niezawodowe oraz kandydatów do prowadzenia rodzinnego domu dziecka.
16 czerwca 2018 r. na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bolesławcu odbędzie się V Piknik Integracyjny dla rodzin zastępczych z terenu Powiatu Bolesławieckiego. Piknik ten jest formą podziękowania rodzinom zastępczym za ich trud i poświęcenie w pełnieniu tej funkcji, a także okazją do podzielenia się swoim doświadczeniem, radością, a także trudnościami i troskami, które przeżywają na co dzień. W trakcie Pikniku odbędą się gry, zabawy oraz konkursy dla dzieci i całych rodzin. Przewidziane jest wspólne grillowanie oraz słodki poczęstunek. W tym dniu będą ogłoszone również wyniki konkursu plastycznego pt. „Zdrowo żyć”, przeznaczonego dla dzieci z rodzin zastępczych. (PCPR w Bolesławcu)