Trwa szkolenie na rodzinę zastępczą niezawodową

28 kwietnia 2023   /    Aktualności

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Bolesławcu trwa pierwsza w tym roku edycja szkolenia dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej niezawodowej.

           Szkolenie prowadzone jest przez pracowników PCPR w Bolesławcu – dwóch trenerów rodzinnych form opieki zastępczej – zgodnie z Programem Szkoleniowym ,,RODZINA” licencjonowanym przez Stowarzyszenie Rodzin Adopcyjnych  i Zastępczych ,,Pro Familia” w Krakowie.

            Aktualnie w szkoleniu uczestniczy 12 osób. Kandydaci mają możliwość pogłębiać swoją dotychczasową wiedzę, a jednocześnie pozyskać wiele nowych, niezbędnych w opiece i wychowaniu wskazówek. Zajęcia mają formę wykładów oraz ćwiczeń i zajęć warsztatowych. Uczestnicy szkolenia poprzez pracę w małych grupach mogą sprawdzić zdobytą już wiedzę, poznają specyfikę rodzicielstwa zastępczego, problemy i zadania jakie stają przed nimi.

            Wszyscy uczestnicy wykazują się dużym zaangażowaniem i chętnie uczestniczą w zajęciach szkoleniowych, wprowadzają serdeczną i przyjazną atmosferę, pełną zaufania i wzajemnego wsparcia. Spotkania obfitują w wiele skrajnych emocji – nieuniknione łzy wzruszenia, złość, strach, niepewność…, ale skutecznie są one zdominowane przez śmiech, radość, satysfakcję i nadzieję.

            Zapraszamy osoby chętne do pełnienia funkcji rodziny zastępczej, podzielenia się sercem i stworzenia poczucia bezpieczeństwa dzieciom pozbawionym opieki i wychowania rodziców biologicznych.

            Wszelkie informacje można uzyskać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie  w Bolesławcu,  pl.  Marsz. Józefa Piłsudskiego 2,   tel. 75 6121789, 75 6121782.