Szkolenie dla rodzin zastępczych

6 października 2023   /    Aktualności

W dniu 04.10.2023 r. w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bolesławcu odbyło się szkolenie dla rodzin zastępczych, funkcjonujących na terenie naszego powiatu. Tematami przewodnimi były:

,,Dorastanie w cieniu samotności, depresji i odrzucenia”

– ,,Hejt w sieci i w realu”.

Szkolenie miało formę warsztatowo-wykładową, a prowadzone było przez psychologów: Panią Aleksandrę Lejczak i Panią Kingę Hanusiak, pracujących na co dzień w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bolesławcu. Podczas spotkania rodzice zastępczy mieli możliwość uzyskać odpowiedzi na szereg pytań, dotyczących problemów współczesnej młodzieży, braku akceptacji, odrzucenia, samotności. Rodzice zastępczy przede wszystkim mogli nauczyć się jak radzić sobie, gdy powyższe problemy dotkną ich podopiecznych.

Uczestnicy szkolenia pracowali w grupach, próbując samodzielnie znaleźć rozwiązania i odpowiedzi na pytania związane z tematem, a następnie wspólnie z prowadzącymi podejmowali dyskusję w oparciu o wykonane zadania.  Praca w grupach niewątpliwie sprzyjała integracji, dzięki czemu spotkanie przebiegało w atmosferze otwartości i wzajemnego zaufania.

Dziękujemy Pani Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz Paniom – Aleksandrze i Kindze za życzliwość i owocną współpracę.