Szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej niezawodowej

15 listopada 2021   /    Aktualności

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Bolesławcu trwa szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej niezawodowej.

Zajęcia rozpoczęły się  w dniu 8 października br., natomiast zakończenie przewidywane jest w dniu 4 grudnia. Szkolenie prowadzone jest przez dwóch trenerów rodzinnych form opieki zastępczej zgodnie z Programem Szkoleniowym ,,RODZINA” licencjonowanym przez Stowarzyszenie Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych ,,Pro Familia” w Krakowie.

Aktualnie w szkoleniu uczestniczy 12 osób, w tym 5 małżeństw i 2 osoby samotne. W trakcie cotygodniowych spotkań uczestnicy mają możliwość poznać specyfikę funkcjonowania rodziny zastępczej w oparciu o program szkoleniowy realizowany w ramach kilku bloków tematycznych. Spotkania mają formę wykładów oraz ćwiczeń i zajęć warsztatowych. Uczestnicy szkolenia poprzez pracę w małych grupach mogą sprawdzić zdobytą już wiedzę, poznają specyfikę rodzicielstwa zastępczego, problemy i zadania jakie stają przed nimi. Podczas zajęć kandydaci do pełnienia funkcji rodzica zastępczego nabywają wiedzę, gdzie i jaką pomoc mogą uzyskać, jak rozwiązywać ewentualne problemy – wynikające    z pełnionej funkcji – zarówno w zachowaniu dzieci umieszczonych w pieczy jak i dzieci własnych.

Wszyscy uczestnicy wykazują zaangażowanie i chętnie uczestniczą w zajęciach szkoleniowych, wprowadzają serdeczną i przyjazną atmosferę, pełną zaufania i wzajemnego wsparcia.

Zapraszamy osoby chętne do pełnienia funkcji rodziny zastępczej, podzielenia się sercem i stworzenia poczucia bezpieczeństwa dzieciom pozbawionym opieki i wychowania rodziców biologicznych.

Wszelkie informacje można uzyskać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bolesławcu,  pl.  Marsz. Józefa Piłsudskiego 2, tel. 75 6121782, 75 6121789.